Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę

home > Start > Sport > 8 medali "Zielonych"
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2018.02.14 19:53

8 medali "Zielonych"

W dniu 10.02.2018 roku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Warszawy w wyciskaniu sztangi leżąc eliminacje do Mistrzostw Świata.

W zawodach Łańcut reprezentowało sześciu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego" ZIELONI ŁAŃCUT" który od dwudziestu lat z powodzeniem prowadzi działalność sportową przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Startujący walczyli o miejsca w grupach wiekowych juniorów do lat 18, 23, seniorów oraz weteranów. Kolejność miejsc w poszczególnych grupach wiekowych ustalano korzystając punktacji Wilks'a to znaczy współczynnik z wagi ciała mnożono przez najlepszy uzyskany w trzech podejściach wynik.

Klasyfikacja końcowa reprezentantów Łańcuta w wyciskaniu sztangi leżąc ( w sprzęcie) :

1. Aleksandra Trojnar - wywalczyła II miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 23 z wynikiem 87,5kg przegrywając z bardziej utytułowaną koleżanką klubową.

2. Marta Sroczyk - zdobyła I miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 23. Uzyskany wynik to 115kg.

3. Monika Sroczyk - zdobyła II miejsce w grupie wiekowej seniorek - wycisnęła sztangę ważącą 105kg.

4. Andrzej Paszko - podniósł sztangę ważącą 220kg. mimo to ukończył zawody na miejscu VII.

Klasyfikacja indywidualna w wyciskaniu leżąc klasycznym:

1. Gabriela Kubicka - zdobyła III miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 18.

3. Monika Sroczyk - zdobyła II miejsce w wadze do 57kg. grupie wiekowej seniorek - wycisnęła sztangę ważącą 90kg.

4. Andrzej Paszko - zdobył III miejsce w wadze do 74kg. w grupie wiekowej seniorów wynikiem 160kg.

5. Hubert Kłak - zdobył II miejsce w wadze do 74kg. w grupie wiekowej juniorów do lat 23 wynikiem 162.5kg.

-Łącznie reprezentanci Łańcuta wywalczyli w zawodach 8 medali w tym dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe. W nadchodzącym tygodniu Zarząd Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie ogłosi listę zawodników nominowanych do wyjazdu na Mistrzostwa Świata. Myślę, że już tradycyjnie na tej liście nie zabraknie reprezentantów Łańcuta- podsumowuje trener zawodników Adam Bielecki

Mistrzostwa były eliminacjami Mistrzostw Świata w Potchefstroom - Republika Południowej Afryki 22-28.04.2018r. i w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym eliminacje do Mistrzostw Świata (Vantaa - Finlandia 13-19.05.2018r.). Zawody zostały rozegrane na obiektach Zespołu Szkół Sportowych a ich celem było wyłonienie reprezentacji Polski na w/w mistrzostwa.