REKLAMA
Pełna wersja
ŁAńCUT
2021.12.15 13:30 | aktualizacja: 2021.12.15 13:29

27-latka dała się oszukać, straciła kilka tysięcy

Do zdarzenia doszło wczoraj w Łańcucie. Z 27-letnią kobietą skontaktowała się "pracownica" banku, w którym pokrzywdzona posiada konto. Kobieta poinformowała 27-latkę o próbie nieautoryzowanego przelewu z jej konta. Następnie przekazała, że skontaktuje się z nią "policjant': zajmujący się cyberprzestępczością.
27-latka dała się oszukać, straciła kilka tysięcy

Po chwili do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza i poinformował o próbie oszustwa. jednocześnie dopytując 27-latkę o sposób logowania do konta internetowego. Gdy pokrzywdzona poinformowała go, że nie robi tego za pomocą telefonu komórkowego, mężczyzna polecił czekać na kontakt od pracownicy banku, a następnie rozłączy się.

Po chwili ponownie do kobiety zadzwoniła pracownica banku proponując przelanie pieniędzy z "zawirusowanego" konta na nowe. Aby tego dokonać, 27-latka miała wybrać pieniądze z banku i wpłacić je w bankomacie na nowe konto. Oszustka poleciła również pokrzywdzonej, aby pozostała na linii i nie rozmawiała o zdarzeniu z innym pracownikami banku, gdyż trwa ich weryfikacja. Po wybraniu oszczeności, 27-latka udała się do bankomatu. Tam, postępując zgodnie ze wskazówkami fałszywej pracownicy oraz wpisując przekazane przez nią kody, pokrzywdzona dokonała kilku wpłat na konto oszutów. W ten sposób 27-latka straciła kilkanaście tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny przypomina, aby zachować czujność w rozmowach telefonicznych, w których nieznany rozmówca porusza temat naszych oszczędności. Pamiętajmy również, że pracownik banku nigdy nie poprosi nas o dokonanie przelewu, czy zainstalowanie aplikacji. Nie będzie się też pytał o login i hasło do logowania do serwisu bankowości internetowej. Natomiast każda telefoniczna próba podjęcia środków finansowych lub ich zabezpieczenia, pod pozorem działań policji bądź innych służb, oznacza oszustwo.

źródło KPP Łańcut
Red
Red dodany 15 grudnia 2021
 
Odsłon: 9565

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut