REKLAMA
Pełna wersja
ŁAńCUT
2022.06.25 08:10 | aktualizacja: 2022.06.25 08:32

Ukradli z konta ponad 20 tys. złotych

W piątek do łańcuckiej komendy zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna postanowił przeznaczyć cześć oszczędności na zakup rzadkich monet na jednej ze stron internetowych. W tym celu, przy telefonicznej pomocy "konsultanta", pokrzywdzony założył konto na platformie inwestycyjnej. Jednocześnie za namową internetowego "konsultanta" na swoim telefonie zainstalował również "niezbędne" oprogramowanie.
Ukradli z konta ponad 20 tys. złotych

Inwestor przez kilkanaście dni mógł obserwować niewielki wzrost zgromadzonych na koncie środków. Po pewnym czasie do pokrzywdzonego ponownie odezwali się oszuści proponując dalsze inwestycje. W trakcie dłuższej rozmowy mężczyzna zalogował się z telefonu na swoje konto bankowe celem sprawdzenia posiadanych środków finansowych. To wystarczyło, aby przestępcy zdobyli od niego dane logowania i ukradli z konta ponad 20 tys. złotych. Okazało się, że zainstalowane przez mężczyznę oprogramowanie służyło m.in. do zdalnego sterowanie pulpitem smartofona i przesyłanie danych.
Policja ostrzega - oszuści coraz częściej wykorzystują metodę "na zdalny pulpit". Instalując oprogramowanie polecane przez różnego typu "konsultantów", dajemy oszustom dostęp do naszego urządzenia, a tym samym do konta bankowego. Dlatego pamiętajmy, aby zawsze sprawdzić jakie oprogramowanie proponują nam zainstalować tzw. "konsultanci". Jeżeli są to programy służące do zdalnego sterowania naszym urządzeniem czy przesyłania danych przez Internet możemy być pewni, że osoby te chcą nas oszukać.

Red
Red dodany 25 czerwca 2022
 
Odsłon: 5213

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut