REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2022.06.25 11:50 | aktualizacja: 2022.06.25 11:52

Afrykańskie upały. Aż do wtorku, ostrzeżenia 2. stopnia

Najbliższe dni będą naprawdę upalne. Temperatura może znacznie wzrosnąć powyżej 30°C. IMGW wydał ostrzeżenie dla powiatu łańcuckiego dotyczące niebezpiecznych zjawisk.
Afrykańskie upały. Aż do wtorku, ostrzeżenia 2. stopnia

Najbliższe dni dla mieszkańców naszego powiatu mogą być trudne ze względu na upały, które pozostaną z nami co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.

IMGW w piątek w nocy 24 czerwca wydał ostrzeżenia drugiego stopnia.

-Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy 25/26.06 od 13°C do 17°C, a w kolejne od 16°C do 19°C. - wyjaśnia IMGW i dodaje, że ostrzeżenie może być kontynuowane.
Prawdopodobieństwo wystąpienia takich temperatur oszacowano na 80%.

W prognozie zagrożeń meteo zaznaczono, że ostrzeżenie o afrykańskich upałach będzie obowiązywać także w poniedziałek oraz wtorek, 27 i 28 czerwca, aż do godz. 20.

Zachowajmy zatem wszystkie zasady ostrożności, które pomogą nam przetrwać ten czas. Nie wystawiamy się bezpośrednio na słońce, dbajmy o odpowiednie nawodnienie. Pamiętajmy też, że taka pogoda może być niebezpieczna dla zwierząt.

Red
Red dodany 25 czerwca 2022
 
Odsłon: 2233

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut