REKLAMA
Pełna wersja
STALOWA WOLA Materiał Promocyjny
2023.02.01 06:00 | aktualizacja: 2023.02.01 09:04

Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

Filtr cząstek stałych to kluczowy element układu wydechowego, którego zadaniem jest zmniejszenie emisji szkodliwych spalin, aby nasze samochody nie zanieczyszczały środowiska. W celu utrzymania tego podzespołu w jak najlepszej kondycji na długi czas należy zadbać o jego prawidłową eksploatację. Można to zrobić poprzez tankowanie dobrej jakości paliwa, regularne serwisowanie pojazdu, wymianę często oleju silnikowego, dbając o poprawne działanie układu wtryskowego i regularne wypalanie filtra DPF.
Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

W przypadku, gdy filtr cząstek stałych jest już zanieczyszczony i konieczna jest jego regeneracja, warto oddać go do specjalistycznego serwisu, takiego jak Bosch Service Pawlik w mieście Stalowa Wola. Tam wszystkie filtry są dokładnie diagnozowane kamerką endoskopową, aby potwierdzić lub wykluczyć potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Następnie filtr jest poddawany myciu wodnemu pod ciśnieniem w specjalistycznej maszynie, co umożliwia skuteczne usunięcie nagromadzonej w nim sadzy i popiołu.

Regeneracja filtra DPF w serwisie sprawia, że ten element odzyskuje 100% utraconych parametrów. Potwierdzeniem tego jest wydruk parametrów przed i po przeprowadzonej usłudze oczyszczania. Ponadto, klienci serwisu otrzymują dwuletnią gwarancję bez limitu przejechanych kilometrów, co daje im pewność, że usługa została wykonana profesjonalnie i na najwyższym poziomie.

Eksploatowanie pojazdu z filtrem cząstek stałych nie jest problematyczne ani kosztowne pod warunkiem, że filtr jest odpowiednio dbać. Regeneracja filtra DPF przez specjalistów jest rzadko wymagana i nie jest dużym wydatkiem. Można też samodzielnie usunąć sadzę za pomocą preparatu chemicznego. Niemniej jednak warto pamiętać, że ta metoda oczyszczania nie daje tak dobrych rezultatów, jak serwisowa regeneracja.

Podsumowując, regeneracja filtra DPF w serwisie takim jak Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli jest opłacalną i korzystną opcją, zarówno ze względu na niskie koszty, jak i długotrwałe efekty. Warto zadbać o dobrą kondycję filtra DPF, ponieważ uchroni Cię to przed dalszymi awariami, a co za tym idzie - poważniejszymi wydatkami.

Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany dodany 1 lutego 2023
 
Odsłon: 1074

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut