REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
POWIAT
2023.10.03 10:57 | aktualizacja: 2023.10.03 10:57

Oszukał ją fałszywy pracownik banku

Mieszkanka naszego powiatu straciła prawie 10 tysięcy złotych. Łańcucka policja przestrzega przed telefonami od osób podszywających się pod pracowników banków
Oszukał ją fałszywy pracownik banku

W ostatnim czasie nasiliła się działalność oszustów wyłudzających informacje dotyczących m.in.: kont bankowych i kart kredytowych. Ofiary udostępniały swoje poufne dane, podczas wymiany elektronicznej korespondencji, w czasie internetowych transakcji. Tym razem jednak, z konta pokrzywdzonej, pieniądze "zniknęły" podczas rozmowy telefonicznej.

W niedzielę, do łańcuckiej komendy zgłosiła się mieszkanka powiatu łańcuckiego, która padła ofiarą oszustwa. Z kobietą telefonicznie skontaktował się "pracownik banku", informując o próbie nieautoryzowanej transakcji z jej konta bankowego. Podczas dwugodzinnej rozmowy, oszust przekonał pokrzywdzoną o konieczności instalacji telefoninczej aplikacji, zalogowaniu się do konta oraz wykonaniu "zabezpieczających" pieniądze operacji bankowych. Wskazany program dał przestępcy zdalny dostęp do telefonu i konta ofiary, a tym samym możliwość kradzieży prawie 10 tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny przypomina, aby zachować czujność w rozmowach telefonicznych, w których nieznany rozmówca porusz temat naszych oszczędności. Pamiętajmy również, że pracownik banku nigdy nie poprosi nas dokonanie przelewu czy zainstalowanie aplikacji. Nie będzie się też pytał o login i hasło do logowania do serwisu bankowości internetowej.

Obecnie przestępcy potrafią na telefonie ofiary wyświetlić numer telefonu lub nazwę zaufanej instytucji. Wyświetlany numer telefonu lub nazwa naszego Banku nie są już gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem banku. Dlatego jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do intencji rozmówcy rozłączmy się. Po odczekaniu min. 30 sekund połączmy się z daną instytucją wpisując oficjalny numer na klawiaturze numerycznej, a nie oddzwaniając na wcześniejsze połączenie.

KPP Łańcut
KPP Łańcut dodany 3 października 2023
 
Odsłon: 5148

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut