REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
JASIONKA
2023.10.05 16:27 | aktualizacja: 2023.10.05 16:28

Łańcucianin 800 000 pasażerem

Dziś (5 października) w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka odprawiono pasażera numer 800.000 w bieżącym roku. Okazał się nim pan Jacek Sosin z Łańcuta, który tego dnia razem z wnuczkami odlatywał przez Warszawę do Gdańska na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT. Wyjątkowi podróżni otrzymali od zarządu atrakcyjne upominki, nie zabrakło również okolicznościowego tortu.
Łańcucianin 800 000 pasażerem

2023 to rekordowy rok w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W każdym miesiącu liczba obsłużonych pasażerów była większa niż w analogicznym okresie roku 2019, dotąd najlepszego w historii podrzeszowskiego lotniska. Wówczas przez 12 miesięcy obsłużono 772 tys. pasażerów. Ta liczba została już przekroczona, co zapowiada bardzo dobry wynik na koniec bieżącego roku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że już na początku października przekroczyliśmy poziom 800 tys. obsłużonych pasażerów. Motywuje nas to do kolejnych prorozwojowych działań. Dziękuję pasażerom za zaufanie i wybór lotniska Rzeszów-Jasionka, a załodze portu za zaangażowanie w pracę - powiedział Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

- Gratuluję zarządowi kolejnego wspaniałego wyniku. Dzięki rozwojowi lotniska stwarzamy możliwości do wykorzystania potencjału turystycznego Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Rozwój portu to szansa na rozwój całego regionu - powiedziała Pani Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

- Lotnisko staje się coraz bardziej atrakcyjne dzięki środkom europejskim, rządowym i samorządowym. Liczymy, że coraz więcej pasażerów będzie również lądować w Jasionce i podróżować w piękne zakątki Podkarpacia. Myślę, że zarząd portu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zamkniemy rok okrągłą liczbą - podsumował Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W 2023 r. największym powodzeniem wśród pasażerów cieszyły się loty na Wyspy Brytyjskie, do Warszawy oraz do Monachium. Wśród lotów wakacyjnych najbardziej popularne są połączenia do Turcji, Egiptu i Grecji. Tegorocznym hitem lata są też loty do Rzymu oferowane przez linie Wizz Air.

red.
red. dodany 5 października 2023
 
Odsłon: 10530

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

RenkaJarosław2
Oceniano 16 razy  +8
Tak niesamowite wydarzenie, że pozwolę sobie zacytować klasyka - "Sam sobie to wyrwał, przeciwko naturze, przeciwko rywalom"...
Czego to nie wymyśli nasza szanowna władza ludowa...
oczywiście podkreślę sam Pan Jacek nie jest niczemu winien...
Mam nadzieję, że 900 000 pasażer również zostanie w ten sposób uczczony, kiedy będzie przylatywał z Żoliborza do Załęża...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut