REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
ŁAńCUT
2023.11.15 12:16 | aktualizacja: 2023.11.15 12:16

Stracił ponad 80 tys. zł

Wczoraj do łańcuckiej komendy zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna chciał zainwestować swoje pieniędzy w kryptowaluty. Jednak zamiast zyskać, pokrzywdzony po kontakcie z fałszywymi "brokerami", stracił ponad 80 tys. zł.
Stracił ponad 80 tys. zł

Końcem października, na jednym z portali internetowych, mężczyzna poznał właścicielkę firmy inwestującej w kryptowaluty. Kobieta zaoferowała pomoc w kupnie i sprzedaży wirtualnej waluty, co miało przynieść pokrzywdzonemu pewny zysk. Za namową oszustki mężczyzna dokonał kilkunastu przelewów na dwie platformy inwestycyjne.

Pomimo zapewnień fałszywej doradczyni, mężczyzna nie otrzymał obiecanego z inwestycji zysku. Okazało się również, że inwestując zgodnie z wytycznymi kobiety, pokrzywdzony utracił możliwość dysponowania pieniędzmi, wpłaconymi na konta giełd krypowalut. Mężczyzna stracił ponad 80 tys. zł.

Policja przypomina, aby zachować czujność w stosunku do osób czy firm, którym zamierzamy powierzyć nasze pieniądze. W sieci znaleźć możne ogłoszenie wielu podmiotów proponujących pomoc w inwestycji w kryptowaluty czy na międzynarodowym rynku wymianu walut. Pamiętajmy jednak, że obok legalnie działających firm, możemy spotkać także fałszywych "brokerów", czy też podmioty, które działają bez wymaganego zezwolenia. Zamiast zyskać, możemy paść ofiarą oszustów i stracić nasze oszczędności.

KPP Łańcut/Red
KPP Łańcut/Red dodany 15 listopada 2023
 
Odsłon: 5505

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

krysia40
Oceniano 7 razy  +7
w markowej też jest głupia babka, która zakochała sie w dyplomacie i przez kilka lat zrobila przelewy z córkami na prawie 300.000 złotych. Tak, prawie trzysta tysiecy. Zadłużajac siebie i córki, sprzedajac pola, biorac kredyty po ludziach i parabankach. To jest niesamowita historia skryta w wielkiej tajemnicy.
Lee
Oceniano 9 razy  +9
Chciwość finansowa nie popłaca.
rakszawiak
Oceniano 10 razy  +10
brawo normalni ludzi sprawdzaja paragony w sklepie zeby ich nie oszukali na 2zl
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut