REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
ŁAńCUT
2024.02.23 16:02 | aktualizacja: 2024.02.23 16:02

Słowa mogą ranić. Stop mowie nienawiści!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Nie dokładaj komuś cierpienia. Pamiętaj, słowa mogą ranić. Mowa nienawiści czy hejt w Internecie to realne problemy, z którymi mierzę się miliony ludzi na całym świecie - w tym dzieci i nastolatki. Pokazujemy przykład sprzed kilku dni. Nasza policjantka wzięła udział w spocie zachęcającym do udziału w testach sprawności fizycznej. Spotkał ją niczym nieusprawiedliwiony hejt.
Słowa mogą ranić. Stop mowie nienawiści!

Każdy z nas zmaga się na co dzień z różnymi problemami. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej. Ważne, aby osoby stojące z boku nie dokładały ciężaru do bagażu, jaki dźwiga inny człowiek.

Nasza koleżanka Marta wystąpiła w spocie promującym próbny test sprawności do Policji. Możecie go zobaczyć poniżej. Następnego dnia przeczytała taki oto komentarz. Napisany przez kogoś, kto zupełnie bezrefleksyjnie, ot tak, przy porannej kawie, wrzucił stygmatyzujący komentarz.

Pomyślmy o tych wszystkich, którzy każdego dnia zmagają się z mową nienawiści, hejtem i niewybrednymi komentarzami. Internet to wspaniały wynalazek, ale daje niestety też pole do popisu ludziom pozbawionym empatii i kultury. Cierpią na tym osoby kruche, wrażliwe, zmagające się z własnymi demonami.

Zastanów się, zanim napiszesz coś w social mediach. Słowa mogą boleć. Mogą spowodować ranę, która nigdy się nie zagoi, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do tragedii...

Szanujmy się!

KPP Łańcut/Red
KPP Łańcut/Red dodany 23 lutego 2024
 
Odsłon: 2716

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

rakszawiak
Oceniano 4 razy  +2
oczywiście wszystko skopiowane z podkarpackie j policji
balpa
Oceniano 10 razy  +2
Teraz mówiąc do kogoś prze Pan lub Pani można już obrazić hehehe, debile. A przepraszam za słowo, bo mowa nienawiści. Się ku... porobiło.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut