REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
ROGãŬNO
2024.04.08 11:12 | aktualizacja: 2024.04.08 11:12

Bez kasku, bez uprawnień, był pijany

To już 16 nietrzeźwy kierowca, którego od początku roku zatrzymali łańcuccy funkcjonariusze.
Bez kasku, bez uprawnień, był pijany

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Spożyty alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę i właściwą reakcję na sytuacje na drodze. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą również surowe konsekwencje. Pomimo tego na drogach nie brakuje osób, które mimo wcześniej wypitego alkoholu, wsiadają za kierownicę.

Wczoraj łańcuccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Przed godz. 17, w Rogóżnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej skuter, którego kierujący nie używał kasku ochronnego. Od prowadzącego pojazd, 63-letniego mieszkańca gminy Łańcut, wyczuwalny był alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 63-latek jechał skuterem pomimo sądowej decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami.

Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem. 63-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna oraz przepadek pojazdu.

red.
red. dodany 8 kwietnia 2024
 
Odsłon: 5007

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut