REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
KRAJ
2024.06.10 09:38 | aktualizacja: 2024.06.11 09:49

Niezwykła kultura Japonii, czyli co szokuje Europejczyków?

Japońska kultura od lat wzbudza zainteresowanie osób z Europy. Mawiają, że można ją kochać lub nienawidzić, lecz nie da się traktować jej w sposób obojętny. Na samym początku warto wiedzieć, że kultura Kraju Kwitnącej Wiśni jest bardzo stara ? ewoluowała na przestrzeni tysiącleci, od czasów prehistorycznych. Ekscentryczna mieszanka elementów dawnego folkloru, tradycji oraz nowoczesności powoduje, że wiele osób marzy o podróży do Japonii i zanurzeniu się w świat nowoczesnych technologii, które przeplatają się na wielu płaszczyznach ze zwyczajami, które pochodzą z czasów wielkich królów oraz samurajów. Zanim jednak spakujesz swoje walizki, poznaj kilka najciekawszych zwyczajów, o których dotychczas mogłeś nie wiedzieć, a które zdecydowanie warto znać.
Niezwykła kultura Japonii, czyli co szokuje Europejczyków?

Poznaj Japonię! Ciekawe zwyczaje, które fascynują!

Obyczaje Japończyków zachwycają turystów z całego świata. W Kraju Kwitnącej Wiśni wiele może intrygować, bawić, a także szokować. Japonia słynie z bogatej, unikatowej kultury, która kryje za sobą wiele tradycji i ciekawych zwyczajów - origami, kimono, charakterystyczne pozdrowienia w postaci ukłonów... To tylko kilka najbardziej znanych szczegółów z japońskiej kultury. Europejczycy odwiedzający Kraj Kwitnącej Wiśni zazwyczaj doznają niemałego szoku, głównie z powodu ewidentnych różnic pomiędzy ich zwyczajami, a zwyczajami Japończyków. Głośne siorbanie czy mlaskanie, które u nas uchodzi za wyraz braku szacunku do pozostałych osób przy stole, w Japonii oznacza aprobatę dla kunsztu kucharza. Napiwki w restauracji? Zapomnij, tu uchodzi to za obrazę! Japonia pełna jest ciekawych zwyczajów i obyczajów, które każdy turysta powinien respektować. Postanowiliśmy przedstawić te najbardziej interesujące!

  • Ceremonia parzenia herbaty. To jedna z najważniejszych części kultury japońskiej. Zwyczaj ten traktowany jest przez Japończyków bardzo poważnie; jeżeli zostało się zaproszonym na to wydarzenie, powinno się być szczególnie dumnym i zaszczyconym. W ceremonii parzenia herbaty każdy ruch rąk gospodarza ma znaczenie, stanowiąc nieodłączną część rytuału, a każdy gość odgrywa istotną rolę.

  • Hanami - japońskie święto kwitnących wiśni. Czas Hanami stanowi dla Japończyków okres wyjątkowego piękna oraz szczególnej atmosfery. Święto kwitnących wiśni rozpoczyna się zwykle już pod koniec lutego, a tradycja opiera się na podziwianiu oraz uważnym oglądaniu kwiatów przy jednoczesnym docenianiu ich piękna. Początki święta datuje się na VII wiek naszej ery. Współcześnie święto przypomina ogromny piknik; gromadzi rodziny oraz znajomych, którzy spotykają się ze sobą w parkach, podziwiają przyrodę i po prostu cieszą się chwilą.

  • Tanaba. To jedno z Pięciu Świąt, które wywodzą się z Chin. Podczas niego Japończycy zapisują na skrawkach papieru życzenia oraz prośby do losu, zawieszając je na bambusowych krzewach. Każdy prosi o to, czego najbardziej mu potrzeba, licząc przy tym, że częściowo się to ziści.

Japońskie ogrody - nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni

Ogrody japońskie stanowią dziś nieodzowną część kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. W zamyśle mają swoją aranżacją jak najbardziej skłaniać się ku dzikiej przyrodzie - nie naśladując jej jednak, ani nie wysuwać się przed nią na pierwszy plan. Rośliny w ogrodzie japońskim mają sprawiać wrażenie, jakby rosły dziko, a ingerencja człowieka w krajobraz ma pozostawać minimalna. Moda na ogrody japońskie przeniknęła do Europy kilkadziesiąt lat temu i dziś już nie musimy podróżować tysiące kilometrów, by na własne oczy zaznać kultury ogrodów japońskich. Przykładem jest Mała Japonia - Ogród Siruwia, położony niemal w samym sercu polskich Karkonoszy. To właśnie tam zainteresowani sztuką i kulturą Japonii mogą zaznać namiastki tego niezwykłego kraju, spacerując alejkami ogrodu stworzonego na podobieństwo tych japońskich. Ponadto, na miejscu czekają na zwiedzających ciekawe warsztaty oraz sklepik z oryginalnymi, japońskimi produktami. Kultura Japonii od lat inspiruje Europejczyków, a zwyczaje praktykowane od tysiącleci mają szansę przetrwać kolejne stulecia.

Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany dodany 10 czerwca 2024
 
Odsłon: 535

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut