REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
ŁAńCUT
2024.07.04 10:46 | aktualizacja: 2024.07.04 11:55

3-miesięczy areszt dla pirata drogowego

Tarnobrzescy policjanci doprowadzili do sądu 52-latka z powiatu łańcuckiego - kierowcę motocykla, który złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i pijany, pędził drogami powiatu tarnobrzeskiego. Pirat drogowy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i jechał z prędkością 206 km/h. Został zatrzymany, usłyszał prokuratorskie zarzuty, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Wkrótce mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty popełnionych przestępstw. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
3-miesięczy areszt dla pirata drogowego

Zgodnie z kodeksem karnym kierowca, który zlekceważy ciążący na nim dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i wsiada za kierownicę pojazdu musi liczyć się z surowszymi konsekwencjami prawnymi.

Przekonał się o tym 52-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Mężczyzna nie stosując się do wyroku orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Łańcucie, wsiadł za kierownicę motocykla i przyjechał nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Kierujący jednośladem, podróżując drogami powiatu tarnobrzeskiego, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed policyjnym patrolem, rozwijając przy tym nadmierną prędkość. Na dodatek motocyklista był pijany i przewoził pasażerkę. Policjanci zatrzymali pirata drogowego.

Informowaliśmy o "wyczynach" 52-latka z powiatu łańcuckiego w artykule : Uciekał motocyklem 206 km/h

Wczoraj, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, doprowadzili 52-latka do prokuratury i sądu. Mężczyzna usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty, do których się przyznał.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie przez policjantów i prokuraturę wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu, przychylił się wniosku i zastosował wobec 52-latka, najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. O jego losie bęzie decydował sąd.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Tarnobrzeg/Red
KMP Tarnobrzeg/Red dodany 4 lipca 2024
 
Odsłon: 5503

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

adminek
Oceniano 1 raz  +1
Kojarzę typa :D
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut