REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
WYSOKA
2024.07.07 11:06 | aktualizacja: 2024.07.07 11:10

Zmiany dotyczące basenu w Wysokiej

Zamiast rozbudowy otwartego basenu w Wysokiej, postanowiono, że w miejscu aktualnego basenu, jak widać na wizualizacji, powstanie całoroczna kryta pływalnia.
Zmiany dotyczące basenu w Wysokiej

-Dzisiaj (05.07.24 r.) odbyły się konsultacje wójta i pracowników Urzędu Gminy z radnymi, sołtysami oraz dyrektorami szkół z terenu gminy Łańcut w sprawie rozbudowy basenu w Wysokiej.Po przedstawieniu i omówieniu wszystkich wariantów modernizacji oraz źródeł finansowania zdecydowano, że powstanie kryta pływalnia.Realizacja inwestycji pozwoli na funkcjonowanie basenu przez cały rok, a jej szacowane koszty (10,6 mln zł) mieszczą się w planowanym budżecie.W tym wariancie możliwa będzie również rozbudowa obiektu o zewnętrzne elementy rekreacyjne typu sauna, jacuzzi- poinformowano na profilu Gminy Łańcut

Wcześniejszy projekt zakładał rozbudowę otwartego basenu o wodny plac zabaw oraz strefę relaksu z podgrzewaną wodą oraz systemem zamykania niecki basenowej na noc. Zakres prac obejmować miał również budowę zaplecza technologicznego, szatniowego oraz sanitarnego.

Informowaliśmy o tym w styczniu : Basen w Wysokiej będzie rozbudowany

Poniżej wcześniejsza wizualizacja:

Basen w Wysokiej po remoncie został oddany do użytku w 2021 roku. Basen w Wysokiej otwarty

red.
red. dodany 7 lipca 2024
 
Odsłon: 9120

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

Antek12
Oceniano 2 razy  +2
To byłoby najlepsze rozwiązanie. Pozostawiona niecka letnia - rozbudowana o atrakcje dla dzieci i młodzieży połączona z nieckę zimową była by najlepszym rozwiązaniem. Wtedy basen żyje całe 12 miesięcy i nie trzeba szukać letnich atrakcji poza gminą Łańcut. Nawet jakby to miało kosztować 20 mln zł w perspektywie np. 3-6 lat to gmina by udźwigła ten projekt. Gmina była by wyjątkowa mają obiekt łączący dwie funkcje.
Stick
Oceniano 5 razy  +5
Gmina Łańcut skrócie:
Handzlówka - Staś
Wysoka - basen
Albigowa - ślimaki
Co ma Sonina, Rogóżno, Kosina i Głuchów?
SynBiskupa
Oceniano 8 razy  +8
Obecne dwa baseny mają razem długość 35m, z czego głębszy ma długość ok24m.
Nijak się to ma do wizualizacji.
Proponowałbym obecny basen pozostawić taki jaki jest a wybudować obok pływalnię całoroczną.
Przykładowo w Lubaczowie wybudowano basen Aquasfera za ok 17,5mln złotych.
kingabu
Oceniano 5 razy  +3
Moim zdaniem spoko pomysł, po co rozwalać aktualnie ten co jest można chyba w innym miejscu to wybudować? A kolejnym etapem wybudować to co było wcześniej planowane czyli ten wodny plac zabaw??
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut