REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
POWIAT
2024.07.10 16:01 | aktualizacja: 2024.07.10 16:02

Policjanci skontrolowali 358 kierowców

Dzisiaj rano, policjanci prowadzili działania mające na celu eliminacje z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji "Trzeźwy poranek" funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy po alkoholu usiedli za kierownicę. Pierwszy z nich odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, dwóch za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.
Policjanci skontrolowali 358 kierowców

Policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne pn. "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 358 kierowców.

Trzech kierujących usiadło za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. U dwóch z nich badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila. Nietrzeźwi kierujący poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Trzeci z kierowców odpowie za wykroczenie.

Za prowadzanie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Natomiast prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila) jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny, a także zakazem prowadzenia pojazdów.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i powstrzymanie się od siadania za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że może on nawet kilkanaście godzin utrzymywać się we krwi, a jego nawet niewielka ilość w organizmie osłabia naszą koncentrację i szybkość reakcji, co może być przyczyną wypadków drogowych.

red.
red. dodany 10 lipca 2024
 
Odsłon: 4260

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut