Pełna wersja
ŁAŃCUT
2017.02.14 08:58 | aktualizacja: 2017.02.14 09:02

Kolejne medale dla Łańcucian w wyciskaniu

W dniach 11-12.02.2017 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Eliminacje do Mistrzostw Świata Killeen-Texas; USA 2017.

Zawody zostały rozegrane na obiektach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej. W zawodach wystartowało sześciu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego" ZIELONI ŁAŃCUT" przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Wszyscy zawodnicy startowali w grupie wiekowej seniorów w kategoriach ustalonych przez Światową Federację IPF.

Zdobyte miejsca reprezentantów Łańcuta:

Marta Sroczyk - zdobyła II miejsce w wadze do 52 kg ustępując jedynie miejsca bardzo utytułowanej seniorce Mistrzyni Paraolimpijskiej Justynie Kozdryk;

Monika Sroczyk - zwyciężyła w kategorii wagowej do 57 kg w grupie wiekowej seniorek;

Aleksandra Trojnar - wywalczyła III miejsce w wadze do 63 kg. W swojej grupie wiekowej byłaby pierwsza;

Hubert Kłak - zdobył II miejsce w wadze do 74 kg ustępując pierwsze miejsce bardzo utytułowanemu seniorowi Adamowi Balawejderowi;

Andrzej Paszko - ukończył zawody na miejscu V. Decyzją trenera Kadry Polski startował w wyższej kategorii wagowej do 74 kg. Zwykle startuje w wadze do 66 kg i tu zważywszy na uzyskany wynik byłby pierwszy;

Karol Budziwół - ukończył zawody na miejscu szóstym.

W nadchodzącym tygodniu Zarząd Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego ogłosi listę zawodników nominowanych do wyjazdu na Mistrzostwa Świata. - Myślę że już tradycyjnie na tej liście nie zabraknie reprezentantów Łańcuta - mówi trener Adam Bielecki, który przygotował zawodników do zawodów: - korzystając z okazji serdecznie dziękuję za wspieranie działalności sportowej klubu Panu Staroście Łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi, Burmistrzowi Miasta Łańcut Stanisławowi Gwizdakowi oraz Państwu Annie i Marcinowi Czyrek właścicielom firmy MAFiK i MARLO, bez których działalność klubu nie byłaby możliwa.

Adam Bielecki/Red.
Adam Bielecki/Red. dodany 14 lutego 2017

Odsłon: 4264

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy oraz rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wypowiedzi zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie użytkowników portalu, członków redakcji i innych osób. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, lecz nie dotycząca spraw osobistych.
Wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.