Pełna wersja
ŁAŃCUT Łańcut
2018.02.14 19:53 | aktualizacja: 2018.02.14 19:53

8 medali "Zielonych"

W dniu 10.02.2018 roku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Warszawy w wyciskaniu sztangi leżąc eliminacje do Mistrzostw Świata.

W zawodach Łańcut reprezentowało sześciu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego" ZIELONI ŁAŃCUT" który od dwudziestu lat z powodzeniem prowadzi działalność sportową przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Startujący walczyli o miejsca w grupach wiekowych juniorów do lat 18, 23, seniorów oraz weteranów. Kolejność miejsc w poszczególnych grupach wiekowych ustalano korzystając punktacji Wilks'a to znaczy współczynnik z wagi ciała mnożono przez najlepszy uzyskany w trzech podejściach wynik.

Klasyfikacja końcowa reprezentantów Łańcuta w wyciskaniu sztangi leżąc ( w sprzęcie) :

1. Aleksandra Trojnar - wywalczyła II miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 23 z wynikiem 87,5kg przegrywając z bardziej utytułowaną koleżanką klubową.

2. Marta Sroczyk - zdobyła I miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 23. Uzyskany wynik to 115kg.

3. Monika Sroczyk - zdobyła II miejsce w grupie wiekowej seniorek - wycisnęła sztangę ważącą 105kg.

4. Andrzej Paszko - podniósł sztangę ważącą 220kg. mimo to ukończył zawody na miejscu VII.

Klasyfikacja indywidualna w wyciskaniu leżąc klasycznym:

1. Gabriela Kubicka - zdobyła III miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 18.

3. Monika Sroczyk - zdobyła II miejsce w wadze do 57kg. grupie wiekowej seniorek - wycisnęła sztangę ważącą 90kg.

4. Andrzej Paszko - zdobył III miejsce w wadze do 74kg. w grupie wiekowej seniorów wynikiem 160kg.

5. Hubert Kłak - zdobył II miejsce w wadze do 74kg. w grupie wiekowej juniorów do lat 23 wynikiem 162.5kg.

-Łącznie reprezentanci Łańcuta wywalczyli w zawodach 8 medali w tym dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe. W nadchodzącym tygodniu Zarząd Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie ogłosi listę zawodników nominowanych do wyjazdu na Mistrzostwa Świata. Myślę, że już tradycyjnie na tej liście nie zabraknie reprezentantów Łańcuta- podsumowuje trener zawodników Adam Bielecki

Mistrzostwa były eliminacjami Mistrzostw Świata w Potchefstroom - Republika Południowej Afryki 22-28.04.2018r. i w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym eliminacje do Mistrzostw Świata (Vantaa - Finlandia 13-19.05.2018r.). Zawody zostały rozegrane na obiektach Zespołu Szkół Sportowych a ich celem było wyłonienie reprezentacji Polski na w/w mistrzostwa.

Red
Red dodany 14 lutego 2018

Odsłon: 3797

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy oraz rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wypowiedzi zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie użytkowników portalu, członków redakcji i innych osób. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, lecz nie dotycząca spraw osobistych.
Wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.