Pełna wersja
POWIAT
2019.03.19 11:40 | aktualizacja: 2019.03.19 11:39

Potrąceni piesi i rowerzysta

W ten weekend na terenie powiatu łańcuckiego doszło do wypadków, gdzie zostało rannych trzech niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Potrąceni piesi i rowerzysta

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, przed godz. 11 w Łańcucie. Przechodząca przez ulicę 57-letnia kobieta, została potrącona przez cofający pojazd marki Bmw. Na szczęście piesza nie doznała większych obrażeń. Sprawca zdarzenia, 63-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, został ukarany przez policjantów mandatem.

Mniej szczęścia miał 39-rowerzysta, który w wyniku zderzenia z osobowym oplem trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę po godz. 12 w Kosinie. Jak wstępnie ustalili policjanci, i w tym przypadku winę za zdarzenia ponosi kierujący samochodem, który skręcając w prawo zajechał drogę prawidłowo jadącemu cykliście.

Również w sobotę doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem pieszego. Po godz. 19 w pobliżu jednego ze sklepów spożywczych w Krzemienicy, kierujący fiatem potrącił przechodzącego przez jezdnię 62-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna z licznymi złamaniami trafił do szpitala. Trwają czynności mające wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Piesi, jak i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, którzy w zderzeniu z pojazdem nie maja żadnych szans. Zadbajmy więc razem o bezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby wchodząc na jezdnię zachować szczególną ostrożność. Tam gdzie jest to możliwe korzystajmy z przejść dla pieszych i zawsze zwracajmy uwagę na to, co dzieje się na drodze. Natomiast podczas rowerowych przejażdżek nie zapominajmy o obowiązkowym oświetleniu roweru i sprawnych hamulcach. Załóżmy też kask, który skutecznie chroni głowę w razie upadku.

Kierowcom samochodów przypominamy, że piesi i rowerzyści to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas opowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Red
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany 19 marca 2019
 
Odsłon: 6023

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy oraz rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wypowiedzi zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie użytkowników portalu, członków redakcji i innych osób. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, lecz nie dotycząca spraw osobistych.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja