REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
ŁAńCUT
2022.02.02 09:39 | aktualizacja: 2022.02.02 09:41

MAN za prawie milion złotych w PSP Łańcut

Nowe auto w styczniu 2022 r. zostało wprowadzone do podziału bojowego JRG Łańcut, gdzie zastąpiło średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Midlum przekazany do dalszej służby w OSP Żołynia.
MAN za prawie milion złotych w PSP Łańcut

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie w miesiącu grudniu 2021 roku zakupiła średni samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18.320 z uterenowionym napędem 4×4. Pojazd został zabudowany przez firmę Moto-Truck z Kielc. Samochód posiada zbiornik wody o pojemności 3000 litrów wody, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, system dozowania piany sprężonej CAFS, autopompę o wydajności 3000 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę linową. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się m.in. ratowniczy zestaw hydrauliczny, ratownicze zestawy pneumatyczne, wentylator oddymiający, pompa zanurzeniowa zestaw narzędzi burzących, zestaw lanc mgłowych, kamera termowizyjna, 4 aparaty powietrzne wraz z dodatkowymi butlami zapasowymi, 5 radiostacji nasobnych, 4 latarki kątowe, przenośny zestaw oświetleniowy oraz armatura wodno-pianowa.

Jego wartość to 999 990 złotych, z czego: 400 tys. zł z funduszu przeciwdziałania COVID-19, 335 tys. zł to środki przekazane przez samorządy oraz 264 990,00 złotych to środki finansowe ze składek firm ubezpieczeniowych będące w dyspozycji Komendanta Głównego PSP.

źródło KP PSP Łańcut
Red
Red dodany 2 lutego 2022
 
Odsłon: 4645

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

Najwyżej oceniane komentarze
kingabu
Oceniano 14 razy  +12
Oby by byl jak najmniej potrzebny :]
Wszystkie komentarze
coralic
Oceniano 9 razy  +9
Pewnie masz rację:-) Strażak na wsi to chłopak do wszystkiego :-) czyli kościoła,imprezy ale też by być tam gdzie dzieje się coś złego.
To Ochotnicy,którzy mają swe zawodowe życie poza remizą.
Łańcucka Straż Zawodowa prawdopodobnie będzie wcześniej,jeżeli zajdzie taka potrzeba,lecz myślę,że nawet jak wasze Żołyńske chłopaki,(których pozdrawiam)przyjadą jako ostatnia ekipa to i tak będą mieli co robić i powinno się być wdzięcznym za to,że poświęcają swój prywatny czas.
rakszawiak
Oceniano 17 razy  -13
posłuży na jedzenie do kościoła w święta i na wiejskie imprezy dla pokazu, a w razie pożaru w Żołyni i tak pierwsi dojadą strażacy z Łańcuta
kingabu
Oceniano 14 razy  +12
Oby by byl jak najmniej potrzebny :]
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut